Van az úgy, hogy egy lakás “túl jó”

Lehel utca – 100 nm, 4 szoba – ELADVA!

Egy gyönyörűen felújított, de üres lakáshoz hívtak minket segítségül. A lakás 1 hónapja volt a piacon COVID kellős közepén, de nem volt rá érdeklődés. Lássuk mi lehet a gond! A feladatunk első ránézésre egyszerűnek tűnt: bútorozzuk be és marketingeljük. Ám itt is mint, mindig voltak buktatók…

Lehet “túl jó” egy lakás?

Az igényes, jó ízlésű tulajdonosok megalkottak egy igazán szép, minőségi luxus lakást, impozáns nappalival, elkülönülő konyhával, 3 hálószobával, 3 privát fürdőszobával, gardróbszobával és háztartási helyiséggel, de Angyalföldön. Ezzel a lakás olyan minőségű és komfortfokozatú lett, amilyet a vevők az 5. kerületben vagy Budán keresnek 50 millióval magasabb áron. A lakás „túl jó” lett. (Blog Befektető vagy? Olvass bővebben arról, hogy mit érdemes megfontolni, ha befektetési céllal tervezel lakást venni, felújítani) Most a mi feladatunk az, hogy úgy bútorozzuk be a lakást és úgy marketingeljük, hogy az Angyalföldön ekkora lakást kereső, jellemzően családos célközönség meglássa benne álmai otthonát. A lakás ezért hiába lett luxus kialakítású, hangulatában mégis kevésbé szabad elegáns és komoly jelleget kapjon, inkább egy fiatalos, energikus, élettel teli világot kell idevarázsolni, amiben egy család megláthatja a leendő nyüzsgő életterét. Így sem lesz könnyű a lakás értékesítése, mert Angyalföldön az óriás teraszos, új építésű penthouse lakásokkal kell versenyezzen, de végül eljött az a vevő, akinek a nagyon kedvező fekvése (pár percre a Lehel téri metrótól) és a remek kialakítása miatt mégis ez volt a tökéletes választás.

9 ember összesen 280 óra munkájával született meg a végeredmény: egy piacfelmérés és célcsoport elemzés a bútorozás, dekor belövéséhez; egy átfestett szoba, apró hibajavítások; teljes bútorzat, dekor beszerzése, helyszínre szállítása; bútorok összeszerelése, előszoba fal építése, berendezés, dekorálás; két alaprajz (egy műszaki méretezett és egy berendezett); egy profi hirdetés szöveg és egy emlékeztető; 37 profi fotó; egy nagyon alapos piacelemzés az ár megállapításához; egy bútor/dekor árlista, ha a lakás vevője meg szeretné venni őket; egy projekt elszámolás; egy-egy lista a javaslatainkról/észrevételeinkről valamint a teendőkről az ingatlan mutatásához. Ezt a pakkot kapja az ügyfél, ha megbíz az ingatlanja eladásra való felkészítésével.

 

 

 

Hogyan emlékezik vissza a megrendelőnk, Zsuzsa a munkánkra:

„Kész lett a szép felújított lakásunk. Minden hibátlan volt benne, körbe fotóztuk, nézegettük a fények játékát az üres lakásban. Csillogtak a fürdőszobák, a nap besütött a ragyogó új padlóra. Az egész mégis élettelen volt. Meghirdettük a vadonatúj üres lakásunkat. Az érdeklődés azonban elmaradt. Meg kellett állapítanunk, hogy minket sem ragadna meg a saját lakásunk, ha így látnánk egy hirdetésben.

Így jött a gondolat, hátha foglalkozik valaki azzal, hogy élettel tölt fel egy lakatlan, üres lakást. Beleviszi a beleszerethetőséget. Nos, találtunk.
Eleinte nem értettünk mindenben egyet. Aztán eldöntöttük, meg kell bíznunk az ízlésükben, nem lehet a szárnyaló képzeletet madzagon tartani. Visszavonultunk, teljesen a lányokra bíztuk a lakás hangulatát, elrendezését, színeit, az üzenetét.
Eljött a nagy nap. Mindenki izgult, mi nem láthattuk a részeredményeket, nem is akartuk. Belépve a lakásba csak az ájulás volt a miénk. Hangulatos, komplett, pont amit szerettünk volna: a remek ingatlanból hívogató, elbűvölő otthon lett.
Az érdeklődők száma egyből megugrott, akik látták, mind el voltak ragadtatva. Hamarosan elkelt a “kicsike”, mindenki boldog. Ja, és a berendezés jelentős részére a vevő igényt tartott. Boldogság!
Zsuzsa